Top

Kadife Çağrısı

Kış denildiğinde akla ilk gelen kumaş türlerinden biride “kadife”dir. Kalın ve yumuşacık dokusu sayesinde soğuk havada içimizi ısıtırken, renklerinin ışıltısı sayesinde de zarif stiller yaratmamızda da öncü rol oynuyor çoğu zaman. Nostaljik görüntüsünün ardında yatan asaletin sebebi de eski dönemlere ait saraylı kadınların bu kumaştan yaptırdıkları kusursuz elbiseleri kuşkusuz.

          

2017’de sıklıkla karşılaştığımız, 2018 kış sokak modasında da tüm albenisi ile karşımıza çıkacak olan kadife parçalar sayesinde şık, rahat, kullanışlı ve sıcacık kombinler yaratabilirsiniz. Baştan aşağı kadifelere bürünebilir ya da tek bir parçada bu ihtişamlı kumaşı tercih edebilirsiniz. İddialı bir renk seçimiyle kadifenin ışıltısını biraz daha arttırabilir, sıradan kombinlere kadife bir bootieile sıra dışılık katabilirsiniz.

Bu kadar çok kullanım alanı olan kadifeleri hala gardırobunuza katmadıysanız, doğru alışverişe.. Ama öncesinde kadife kombinlerin yer aldığı sokak stillerinden ilham alma zamanı.

Kış Bastırmadan Kadife Bir Palto Almaya Ne Dersin ?

Kadifenin sıcacık dokusu diye boşuna söylemiyorum, tam da paltolara, kabanlara yaraşır cinsten bir kumaş. Buz gibi günlerde sizi sıcacık tutacak, bunun yanında da stilinize imzasını atacak bir parça kadife paltolar. Bizce alışveriş listesinin en başında yer alabilir.

                                                                                                  

Soft Renkli Bir Kadife Elbise, Gün İçerisindeki Mutluluk Sebeplerinizden Biri Olabilir!

Gece kıyafetlerinin dışında günlük kullanıma uygun kadife elbiseler de oldukça kullanışlı ve göz alıcı güzellikte oluyorlar. Bu tarz kombinlerle ofise, alışverişe ya da arkadaş toplantılarına rahatlıkla katılabilirsiniz. Üzerinizdeki kıyafetin enerjisi mutluluk sebebiniz olacak ve yüzünüze yansıyacaktır.

“Hala Bir Kadife Ceketim Yok!” Demeyin, Mutlaka Bir Tane Edinin!

Kadife ceketler, kadife parçalar arasında belki de bayanlar tarafından en çok tercih edilenler arasındadır. Bir jeanle, kumaş pantolonla, etekle ya da elbisenin üzerine giyilerek çok hoş kombinler yaratmak mümkündür. Üzerinize tam oturan, sevdiğiniz renkte seçeceğiniz bir kadife ceket ile basickombinlere farklı dokunuşlar katabilirsiniz.

Kadife Pantolonun Stilinize Katacağı İddiaya Dikkat!

                                                                                                 

Kadife pantolonlar 2018 sokak stillerinde çok göze çarpıyor. Üstelik en canlı tonlarda seçilmiş kadife pantolonlarla bayanlar iddialarını cesurca ortaya koyuyorlar. Özellikle bol kesim kadife pantolonlar 2018 sokak modasının en çarpıcı parçalarından sayılabilir. Böyle iddialı bir parçayı daha yumuşak tonlarda seçeceğiniz bir üstle dengelemekte ve abartısız aksesuarlarla kombininizi tamamlamakta fayda var.

Asaleti Ayaklara Taşımak Bu Olsa Gerek!

                                                                                                                                                           

Kadife elbiselerdeki asil duruş, kadifenin ayakkabılarda kullanılmasıyla ayaklara taşınıyor. En sıradan kombinlere katacağı hareket ile stilinize bambaşka bir hava veren kadife ayakkabılar ve bootieler, 2018 kış sokak modasında da bayanların göz bebeği olacak gibi duruyor.